Letní plovárna

Adresa: Sokolský ostrov 402/4, 370 01 České Budějovice
tel: 387 949 411

Letní plovárnu otevíráme z důvodu rekonstrukce krytých bazénů již 27. 5. 2017!

Vzhledem k dlouhé odstávce kryté plovárny bude upravena provozní doba letní plovárny tak, abychom vyšli co nejvíce vstříc jak veřejnosti, tak plaveckým oddílům. Provozní doba pro veřejnost tak bude v červnu a září ve všední dny od 10:00 do 20:00 hodin s tím, že od 18.00 hodin je provoz v omezeném režimu kvůli pronájmům plaveckých drah sportovním oddílům. V červenci a srpnu bude provozní doba letní plovárny od 9:30 do 20:00 hod.

PROVOZNÍ DOBA PRO VEŘEJNOST:

Červen a září                                                       Červenec a srpen:

denně 10:00 - 20:00 (od 18.00 s pronájmy)              denně   9:30 - 20:00 hod.

 

 Letní plovárna bude z důvodu přijímacího řízení JIHOČESKÉ UNIVERZITY 8. 6. a 13. 6. otevřena pro veřejnost až od 11.30 hodin. Děkujeme za pochopení!

V případě nepříznivého počasí bude provozní doba v omezeném rozsahu.

 

 

Prezentaci letní plovárny naleznete zde: http://www.aquainfo.cz/katalog/plovarna-ceske-budejovice/

Provozní řád letní plovárna (kliknout zde)

Historie letní plovárny

Po provedené regulaci toku Vltavy v letech 1927 – 1930 byla na Sokolském ostrově v roce 1933 slavnostně otevřena „plovárna a sluneční a sprchové lázně“. Celkovou velkorysou přestavbu ostrova a sportovní zařízení projektoval přední českobudějovický architekt Ing. arch. Karel Chochola. Venkovní plovárna měla dva bazény – padesátimetrový pro plavce a menší pro neplavce, brouzdaliště s věncem venkovních sprch, solária, písčitou i travnatou pláž a komplex dřevěných šaten pro předplatitele, restauraci s terasou, kde se odehrával i bohatý společenský život. Přístup na tuto plovárnu byl západní stranou tribuny sportovního stadionu, kde byly převlékárny a pěší lávkou přes přístupovou komunikaci k sokolovně.

Tato plovárna byla v provozu do roku 1971, kdy byla uzavřena z důvodu rekonstrukce. K té však došlo až v osmdesátých letech. Náročná stavba postupovala velmi pomalu (zpočátku byla budována v podstatě brigádnicky – formou tzv. Akce Z) a zdaleka nebyla zcela dostavěna podle představ projektantů a původní velkorysé koncepce. Byla provedena pouze jakási první etapa (rekonstrukce původních bazénů, vybudování úpravny vody a výměníkové stanice včetně podzemního kolektoru). Do zkušebního provozu byla tato letní plovárna spuštěna v roce 1993.

V roce 2006 proběhla tzv. I. etapa rekonstrukce v podobě vybudování nového sociálního zázemí. V roce 2010 byla dokončena tzv. II. etapa rekonstrukce obou bazénů včetně vybudování několika vodních atrakcí, čtyřdráhové skluzavky, nové technologie úpravy vody a terénních úprav.

  

Kontaktujte nás

Pro více informací

info@cbsport.cz

Další kontakty